Veškeré materiály publikované na webových stránkách granit-publishing.cz jsou chráněny autorským zákonem. Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Minerály Slovenska
Ďuďa Rudolf, Ozdín Daniel
ISBN: 978-80-7296-086-6
Kniha prezentuje přes 1100 minerálu nalezených na Slovensku. Hlavní zaměření je na v současnosti platné minerální druhy, kterých je dosud popsaných více než 800. V knize jsou uvedeny také synonyma, odrudy, variety a zdiskreditované názvy minerálu. Zahrnuje všechny mineralogické pojmy, které se v pruběhu času v slovenské mineralogické literatuře vyskytly. Popis jednotlivých minerálu obsahuje stručnou charakteristiku každého druhu. Nosnou částí je podrobný popis výskytu na území Slovenska.
Tato publikace je určena studentum vysokých škol jako učebnice pro studium mineralogie a předmětu příbuzných geologických oboru. Určitě poslouží i odborné veřejnosti při mineralogickém studiu slovenských lokalit a celých regionu. Knihu jistě ocení i kurátoři muzeí se sbírkami neživé přírody.

Kniha vychází pouze slovensky.

Titul je vyprodán.170 x 240 mm
480 stran
víc než 530 barevných fotografií
pevná vazba
© 2020 granit-publishing.cz


TOPlist